Dá se mentoring propojit se spiritualitou?

autor: | 2. 6. 2021 | Blog

Rozhovor s Alessandrou Lanzafame

Rozhovor s Alessandrou Lanzafame

Alessandra Lanzafame (Spiritual Business Mentor & Energetic Selling Trainer) odpovídala Polině Ševčíkové, mentorce autentického byznysu, zakladatelce a tvůrkyni projektu Žijeme onlineSvět podnikatelek. Jak se dá propojit duchovno a podnikání? Co je to hojnost? Ale i jak Aless odpočívá nebo co nového chystá? A co vytvořila pro Svět podnikatelek?

Polina:

Aless byla i mojí mentorkou a považuji ji za svou hrozně milou kamarádku. I proto jsem neskutečně šťastná, že se mnou podílí na začátcích tohohle projektu, který nás obě nadchl, když jsem ti ho v lednu představila. Věřím, že mnohé z vás Aless znáte, ale Aless pro ty, kdo tě neznají, povíš ženám, kdo jsi?

Alessandra Lanzafame:

Já jsem spirituální byznys mentorka a trenérka energetického prodeje. A jak už z toho názvu vyplývá, tak mentoruji podnikatelky, ale propojuji to hodně se spiritualitou a s prací s jejich energií tak, aby jejich podnikání šlo lehce a snadno. Prostě, aby to fungovalo tak, že jenom vypustí nabídku pro své ideální publikum, pro své spřízněné klienty, a oni hned kupovali. Je to totiž i moje zkušenost, kterou předávám dál. A momentálně se zaměřuji na podnikatelky, které chtějí dosáhnout svého prvního milionu. A to, ať už v rámci kampaně, nebo prostě nějakého delšího časového úseku. Důležitá je tam ta ambice dosažení milionu nebo spíš milionů.

Polina:

Teď jsem to chtěla říct, milion je málo 😉. Každopádně, krásná ambice. Tys mi na začátku svého představení trošku nahrála. Já jsem tě vždycky vnímala jako průkopníci propojování duchovna a podnikání. Všichni víme, že mindset je důležitý, ale duchovno a podnikání, na to jsem u tebe narazila jako u první ženy. Bylo to před rokem a půl, možná rokem a tři čtvrtě. Jak jsi k tomu dospěla? Protože, vím, že to chtělo určitě hodně odvahy, i když ty jsi odvážná přirozeně. Řekneš nám o tom, jaké to bylo, jít do takové kombinace?

Alessandra Lanzafame:

Tak ono to v podstatě šlo s nějakou mojí životní zkušeností. Postupně od roku 2015 se mi spustila temná noc duše, nebo se mi otevřelo nějak vědomí. Pak jsem řešila duchovní vztahy. To byl takový můj první duchovní projekt, čistě jenom spirituální téma. A tím, jak jsem na sobě pracovala, tak jsem objevila principy hojnosti

Pak jsem zjistila, že vztahy mě úplně nebavi, ale že mě baví právě ten progres, ta cesta k duši, k tomu potenciálu, k tomu něčemu hlubšímu. Protože, když už si na to člověk sáhne,  zjistí, že prostě v lidské zkušenosti není jenom tělo a mysl, ale i duše. Tak už to podnikání a život vůbec nejde brát jenom z čistě mindsetového pohledu. 

Naše energie, a to co z nás vyzařuje, je to klíčové.

Postupem času jsem testovala různé věci, jak fungují a tak. Během toho jsem prostě zjistila, že opravdu naše energie, a to co z nás vyzařuje, je to klíčové. Samozřejmě, mindset je důležitý, v hlavě to vždycky začíná, ale ve finále, znám spoustu lidí, kteří mají super mindset, jsou super nastavení, ale stejně nemají adekvátní výsledky v podnikání. 

A tak vznikla moje filozofie, že mimoto že se snažím podnikatelkám pomáhat k finančním výsledkům, tak je učím jít do své unikátnosti, do své autenticity, do svých darů. Do toho unikátního, co je prostě jen jejich a co sem mají přinášet. Takže, takhle já to spojuji. Každý může prodávat statisícové programy, ale když to není úplně v souladu s námi, není to ta message, kterou máme přenést do tohoto světa, tak to stejně nebude fungovat dokonale. Takže je to i o hledání zóny génia. To jsou prostě všechny ty věci, které jsem objevovala postupně, aplikovala a předávám je dál.

Polina:

Věřím, že je to úžasná cesta. Ty jsi jedna z těch prvních. Cítila jsi vždycky, že je to ono? Nebo tam byl nějaký okamžik, kdy jsi řekla kašlu na to a jdu dělat něco jiného?

Alessandra Lanzafame:

Byl. Původně, když jsem šla do tématu hojnosti, tak to bylo jenom o penězích, později už to bylo i o hojnosti, ale z toho duchovního pohledu. Bylo to hodně opředené zákonem přitažlivosti, protože ten stojí nade vším. I když tam jsou i jiné zákonitosti pochopitelně. 

V roce 2019 jsem měla období, kdy jsem chtěla od duchovna utéct. Byla jsem zkrátka přehlcená z předchozího projektu a přišlo mi to takové nehmatatelné. Chtěla jsem se vrátit k čistě osobnímu rozvoji, ale ono to už nešlo. Prostě, jakmile se člověk dostane na nějakou úroveň, tak už to v sobě nepotlačí.

Polina:

To chápu, taky už bych se asi neměla kam vracet. Cesta je jenom dopředu. Já jsem tě vždycky vnímala jako ženu, která úžasně stojí ve své síle. A myslím si, že i všechny ostatní tady, moc rády uslyší, jestli máš nějakou inspiraci, jak si stoupnout do své síly. Jestli je něco jednoduchého, co se dá třeba vyzkoušet? Něco, co můžeme začít trénovat? Než případně začneme pracovat víc s tebou.

Alessandra Lanzafame:

Já na to jdu vždycky přes práci s podvědomím. Být ve své síle je naše přirozenost, a když v ní nejsme, tak jsou to jenom ty strachy, programy, prostě přesvědčení, které jsme nabyli, ať už z minulých životů, nebo z tohoto. Většinou stačí už jenom vnitřní dítě. Takže já na to prostě jdu zpracováním vnitřní oběti. Ale i zkoumáním. Ono je to hodně o sebereflexi a uvědomění si, že všechno si tvořím já. Každé vlákno své reality jsem si stvořila. Všechno, všechny okolnosti, které teď žiju, jsem chtěla. 

První krok je převzít zodpovědnost. Uvědomit si, že všechno si tvořím já.

To je první krok, převzít zodpovědnost. To je velice důležité, jde to ruku v ruce se sílou. A samozřejmě to je pro mnohé těžké. Je jednodušší obviňovat z toho, že něco nefunguje pandemii korona viru, blbé klienty, špatnou situaci a já nevím co ještě. Ale ve skutečnosti je to vždycky jen v nás. Vždycky nakonec nalezneme příčinu toho, co se nám děje v nás. To je ta cesta. 

Takže, už jenom ten první krok, převzít zodpovědnost a začít hledat, kde se stavím do role oběti, kde nestojím ve své síle. A co to vlastně i pro každého jednotlivě znamená, stát v té své síle? Myslím si, že obecně je to o tom uvědomit si, že jsme svobodní, že si můžeme dělat co chceme. Samozřejmě, v rámci nějakých fyzických limitů, které tady máme. Že prostě jsme to my, kdo si tvoří pravidla. A to platí i pro pravidla podnikání. 

Jsou lidé, kteří na to jdou přes složité marketingové strategie, promyšlené kampaně, zkoumají čísla a tak. Ale to není pro každého. Jsou lidé, kteří chtějí, aby to jakoby fungovalo samo a já patřím mezi ně. A mě na podnikání baví být vidět, sdílet svoje myšlenky, čímž se propojuju s lidmi. 

Ale pak mě baví i tvořit věci z duše, z toho co mě baví dávat něco světu. Jen nad tím prostě nechci moc přemýšlet. Nechci na to jít složitými cestami. A to je přesně to, k čemu chci pomoci svým klientům. Aby jim to takhle fungovalo, protože všichni máme kapacitu na to, aby to takhle fungovalo.

Polina:

Je úžasné, když to funguje přirozeně, viď? Když přijde nápad, okamžitě ho převést do reality a užívat si výsledky a práci s klientkami, že?

Alessandra Lanzafame:

Přesně tak. Přesně tak.

Polina:

Aless, ještě by mě hrozně zajímalo, jak to máš teď? My jsme si řekli tvůj příběh, ale co nás s tebou čeká dál? Je něco, co plánuješ?

Alessandra Lanzafame:

Já plánuju pořád něco. Já jsem nekonečnou studnicí inspirace. Asi to sama znáš, že prostě něco uděláš, dokážeš a už přichází inspirace nová. Ale v podstatě teď vidím ve svém podnikání jakési dvě větve, dva směry kam jdu. 

Jedna je práce s podvědomím. Chci vytvořit čistící metodu, kam dám úplně veškeré své know-how. Bude to metoda rychlá a efektivní. Už jsem dřív jednu měla, ale nějak jsem z ní “vyrostla”. Toto bude komplet nové. Budu ji chystat asi v létě, nebo na podzim. 

A pak samozřejmě byznysová část, mentoring, tedy moje programy, ve kterých chci podporovat své klientky. Více se chci zaměřit na energetický prodej. Chci se vyprofilovat vyloženě jako expert na energetický prodej, protože tím expertem jsem, že jo? Skromnost stranou. Prostě, když mi to funguje, tak si nebudu hrát na to, že to tak není. Protože to není o tom, že se mi to děje a nevím proč, já vím, proč se mi to děje. Takže to je přesně to, co chci předávat lidem. A to jsou i ty principy, které jsem předala do mini tréninku pro Svět podnikatelek. 

No a vlastně včera, nebo předevčírem přišel nápad ještě na nějakou metodu pro byznys mentory. Takže ono pořád něco vzniká.

Polina:

Tak to je úžasně, to se ráda zúčastním, protože je na tom znát, že když děláš to, co máš a to proč jsi tady, tak inspirace prostě přichází. Mně se u tebe hrozně líbí, že dokážeš vzít své zkušenosti a nádherně je dát do tréninků a tak. Takže na trénink pro byznys mentory se budu těšit. Určitě to bude úžasná věc, až to dáš do hmoty. A máme tady super otázku od Anny Pírové. Aless, jak moc pracuješ a nakolik odpočíváš?

Alessandra Lanzafame:

Já jsem hrozný lenoch. Ono se to nezdá, ale prostě tím, že k podnikáním přistupuji v absolutní svobodě a hravosti, tak vlastně odpočívám pořád. Mě už odmala bavilo natáčet videa, nebo dělat nějaké vtipné sestřihy. 

Já jsem byla první, která měla ve třídě Smartphone, který uměl natáčet videa. Dětství je docela dobrý zdroj inspirace na to, k čemu nás to přirozeně táhne. Já třeba natočím např. tři vtipná videa nebo reels na Instagram, a to pro mě není práce, pro mě je to koníček, zábava. Pro mě, kromě asi účetnictví a nějakých technických věcí, je celé podnikání sranda, no.

Polina:

Tak to je úžasné… a já k tomu doplním otázku: jak odpočíváš? Protože vy jste se mě ptali na to samé. A já jsem sdílela koně a tak. Tak, co máš ty takového milovaného?

Alessandra Lanzafame:

Pořídila jsem si virtuální realitu. To jsou prostě takové brýle. A tam hraju různé hry a tancuju a je to super. Doporučuju. Je to je to skvělá investice a člověk se i hýbe. Ráda jezdím autem. Vidíte, že i sedím v autě. To je prostě moje vášeň. Bohužel, teď v rámci opatření (pozn. redakce, rozhovor se konal 1. 4. 2021) je to bída. Už se těším, až budu moct vyjet z Prahy na nějakou projížďku. Momentálně nejde ani to, takže už se modlím, aby se všechno otevřelo. No, a potom procházky, cvičení, seriály. Takže takhle, no?

Polina:

Tak to je ideál. S virtuální realitou máš pravdu, my jsme si ji pořídili na Vánoce a je to boží cvičení a my to milujeme s Michalem oba. 

Alessandra Lanzafame:

Je to velice návykové, velice. Do toho se člověk nemusí nutit, to je prostě zábavné.

Polina:

No přesně, a pak člověk si u toho ještě zacvičí, viď? A má z toho ještě dobrý pocit. Takže super. Tak jo, já jdu pokračoval s otázkami. Co ty a trénink pro Svět podnikatelek? Už jsi to nakousla, ale pověz nám, cos pro Svět vytvořila a proč?

Alessandra Lanzafame:

Tak, já jsem dala dohromady vlastně tři tréninky. Celé se to jmenuje: Staň se magnetem na peníze, energetické principy podnikání. Já tam vlastně vysvětluji pilíře, na kterých stojí úspěch. 

To znamená, v prvním tréninku mluvím o tom, jak si tvoříme realitu a jak se vlastně stát magnetem na ty peníze. Jak začít přemýšlet o hojnosti. Protože, mít hojnost i peněz není jenom o money mindsetu, je to o celkovém vnímání reality. Díváme se na ni jako na nedostatek, nebo jako na hojnost? Jak vidíš tu sklenici? Poloplnou nebo poloprázdnou? Jo, to není to, co si člověk řekne v hlavě racionálně, protože racionálně to spousta z nás ví. Ale opravdu to tak vnímáme? Je to ten první pocit, který z toho člověk má. Takže tohle vysvětluju v prvním dnu. 

Jak si přitáhnout naše ideální zákazníky?

Druhý den vysvětluju, jak si přitáhnout naše ideální zákazníky, naše spřízněné klienty, jak tomu říkám. Konečně jsem si pro to našla český název, protože v angličtině to jsou allied clients. Takže, spříznění klienti. Jak o tom přemýšlet? Jak vlastně přistupovat k těm klientům? Čemu se vyvarovat, aby vlastně ti klienti, kteří s námi nerezonují postupně odešli. A naopak, jak zařídit, abychom přitahovali ty ideální. Protože, jsou určitá pravidla, která když člověk začne žít, například, nepřebírat zodpovědnost za naše klienty, tak se to všechno posune na další level. 

No a v třetím dnu mluvím o energetickém prodeji. Jak to funguje. Samozřejmě je to jen takový úvod, protože zrovna mám nový trénink na energetický prodej, kde v tom půjdeme do hloubky a věnuju se tomu i v akcelerátoru. Takže třetí den je taky super.

Polina:

Tak to doufám jako vlastník webu, že taky dostanu přístupy k tréninkům. Už se na to těším. A už se moc těším, až si tvůj trénink prohlédnu. Je něco co bys chtěla ženám vzkázat?

Alessandra Lanzafame:

Nepřehlcujte se. Protože, toho obsahu je hodně. A jsou tam skvělé věci, tak že by člověk měl chuť, podívat se úplně na všechno. Ale, vždycky si vyberte jen to, co vás teď táhne. Co třeba teď řešíte? Co vám přijde na mysl? Hezky si to rozkouskovávejte, protože obsah bude přibývat. Takže,ono vám to nikam neuteče.

Polina:

Souhlasím. A je to přesně to, co taky říkám. Co vám cvrnkne do nosu, to si prohlédněte a může to být i jen jeden trénink měsíčně. Hlavní je to, že se vždycky posuneme o kousíček a že to bude správným směrem. Množství nikdy moc nevyváží kvalitu. 

Alessandra Lanzafame:

To je totiž to, co se mi na trénincích ve Světě podnikatelek líbí. Líbí se mi, že je to takové jasné, stručné a rychlé. Aspoň z toho, co jsem viděla a i já jsem to takhle koncipovala, že to není časově náročné. Že jsou to opravdu jasné věci, které člověka okamžitě posunou.

Polina:

Ano, je to pod heslem naší milované mentorky Lenky Lutonské “short & sweet”. To pro mě bylo hlavní a všem vám tvůrkyním jsem to takhle vždycky sdílela. Aby vaše tréninky byly prostě sladké, krátké, boží, šťavnaté, to je ideál.

Alessandra Lanzafame:

Přesně tak.

Polina:

Moc děkuju, Aless. Bylo to úžasné. Pokud se díváte ze záznamu, nebo nás posloucháte, tak určitě na Aless i na mě narazíte v komunitě Světa podnikatelek i na Alessin trénink, na který se všechny moc těšíme. A přeju vám krásný zbytek dne a se mnou zase při příštím rozhovoru.

Alessandra Lanzafame:

Mějte se všichni moc krásně a mockrát děkuji za pozornost.

Polina:

Já taky. Mějte se krásně.

Svět podnikatelek je tu pro vás. Je vám otevřen!  Členství je za hubičku proto, abyste mohly začít hned a po troškách – žádné přehlcení a spěch. Pokud se chcete učit od těch nejlepších, není lepšího místa! Já už mám další seznam velkých podnikatelek, odbornic a žen, které obdivuju a budu je oslovovat. Plánuju také sekci odbornic z celého světa a to je teprve začátek! Tak nakoukněte, staňte se členkou, nebo cítíte-li, že máte co předat, staňte se tvůrkyní, zkrátka tudy ⇒ Svět podnikatelek.

Polina Ševčíková

Polina Ševčíková

Business Architect & Mentor pro CEO's. Moji misí je pomáhat ženám v růstu. Mým cílem je, aby ses naučila prorazit v podnikání klidně od úplných začátků a hlavně na to nikdy nebyla sama.
cs_CZCzech

Pin It on Pinterest

Share This